Nie tylko masówką OT Port Świnoujście stoi!

OT Port Świnoujście udowadnia, że jest terminalem wielozadaniowym, który poza obsługą ładunków masowych, równie dobrze radzi sobie z ładunkami drobnicowymi.

W minionych dniach na Nabrzeżu Chemików obsługiwany jest pierwszy statek z ryżem w workach dla dwóch wiodących importerów na rynku.

Partia 14 tys. ton ryżu w 50 kg workach uformowanych w tzw. 1,5 tonowe slingi została dostarczona do portu na statku m/v Rek Grace. Wyładunek odbywa się za pomocą dźwigów Statkowych. Towar jest ładunkiem spożywczym, wrażliwym na warunki atmosferyczne, dlatego jego obsługa musi odbywać się w suchym i zamkniętym magazynie. Aby sprostać wymaganiom klientów i bezpiecznie wykonać usługę, OT Port Świnoujście doposażył się w specjalistyczne układarki teleskopowe z układem gazowym i elektrycznym, które są dedykowane do pracy z ładunkami wrażliwymi, w tym spożywczymi. Ryż będzie odbierany z magazynu samochodami, by ostatecznie na czas dotrzeć do finalnego odbiorcy.

Spedytorem ładunku odpowiedzialnym za cały proces logistyczny jest firma Rentrans Cargo, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitanowej OT Logistics. Zgodnie z założeniami swojej strategii OT Port Świnoujście dostosowuje swój profil działalności do warunków rynkowych, tym samym stając się uniwersalnym terminalem portowym.